Čo treba vedieť

 

Oblečenie v triede – pohodlné sezónne oblečenie, pyžamo, pevné papuče, plastový pohár na pitný režim ( najlepšie s uškom)

Dajte deťom také oblečenie, ktoré z väčšej časti dokážu obliekať a zároveň nebudú mať strach sa zamazať ( samostatnosť je pre deti veľkou výhodou – necítia sa bezmocne )

Pobyt vonku – jar, leto, jeseň – pohodlné športové oblečenie primerané aktuálnemu počasiu, tenisky, šiltovky alebo klobúčiky, v horúcich dňoch nezabudnite na tričko a krátke nohavice.

Pobyt vonku – zima – nepremokavé oblečenie primerané počasiu, teplú nepremokavú obuv, čiapku, šál, rukavice.

Do skrinky v šatni – náhradné oblečenie vrátane spodného prádla.

 

Hračky z domu  - v materskej škole máme dostatočné množstvo hračiek, ktoré majú deti k dispozícii počas celého dňa, preto nie je potrebné, aby si deti dennodenne nosili hračky z domu.  Deti z mladších vekových skupín si môžu doniesť hračku ( najlepšie malú plyšovú, vankúšik, perinku...)  ak sú doma naučené,  môžu s ňou aj spať (pri dodržaní hygienických zásad )

Za donesené hračky, ktoré sa poškodia alebo stratia, pracovníci materskej školy nezodpovedajú, plnú zodpovednosť na seba preberajú rodičia.

 

V materskej škole nie je dovolené:

 

- prinášať si stravu ( hygienické dôvody),

- nosiť prstienky, retiazky, gorálky,  maľovatká...

  ( bezpečnostné dôvody),

- prinášať ostré, nebezpečné veci,

 

 

Príchod a odchod:

 

Prevádzka materskej školy je schválená od 6.00 hod.do 16.30 hod. Príchod detí je od 6.00 hod. do 8.15 hod. potom sa budova zamyká, otvorená je následne od 10.00 hod. do 13.00 hod., cez spánok je zamknuté a otvára sa o 14.45 hod. do 16.30 hod. Mimo uvedeného času je odomknuté iba po predchádzajúcom dohovore rodiča s učiteľkou(bezpečnostné dôvody). Rodičia sú povinní odovzdať dieťa osobne učiteľke, zodpovedajú za to, že je dieťa zdravé a nejaví známky ochorenia.

 

Deti sa ráno schádzajú  z triedy Žabiek, Kuriatok a Motýlikov spoločne v Lienkovej triede od 6.00 hod.  do 7.15 hod. Popoludní sú deti opäť od 15.15 hod. do 16.30 hod.  v Lienkovej triede .

Deti zo Slniečkovej a Hviezdičkovej triedy sa schádzajú v triede Včielok od 6.00 hod. do 7.15 hod. Popoludní sú deti opäť od 15.15 hod. do 16.00 hod. vo Včielkovej triede. O 16.00 hod. deti z oranžovej budovy prechádzajú s pani uč. do žltej budovy a tam sú v Lienkovej triede. 

 

Bezpečnosť detí:

 

Upozorňujeme, že ste povinní osobne dieťa odovzdať učiteľke v triede! Každá učiteľka je osobne zodpovedná za bezpečnosť zverených detí od doby ich prevzatia od rodičov, do doby odovzdania rodičom.  

Chceme vás tiež upozorniť na nutnosť pravidelne kontrolovať deťom papuče – nesmú byť našuchovačky, nesmú mať zošliapanú pätu, deravé prsty, natrhnutú podrážku, letnú gumovú obuv... – hrozí nebezpečenstvo úrazu.

Záhrada materskej školy je určená na dopoludňajšie a odpoludňajšie pobyty detí v škôlke. Ak máte záujem zostať v areáli MŠ aj po vyzdvihnutí vášho dieťaťa, hrajte sa s ním na prednom dvore pri vchodovej bráne, aby ste nezabraňovali pani učiteľkám dodržiavať bezpečnosť detí, ktoré  tam nemajú rodičov.